piątek, 20 września 2013

Jak pokonać problem ?

Tak jak w temacie, dziś zastanowię się jak zjeść słonia, czyli jak pokonywać w życiu duże problemy. Nie ma na to konkretnej rady, ale jest szereg sposobów, aby ułatwić sobie życie.

Po pierwsze zawsze musimy znaleźć źródło naszego problemu. Nie może dojść do takiej sytuacji, gdzie nie znamy przyczyny naszych kłopotów, gdyż w tedy zwyczajnie w świecie nie będziemy w stanie się ich pozbyć. Powinniśmy atakować w źródło problemu, a nie jego przejawy, w ten sposób zwyczajnie w świecie nie dojdziemy do niczego. Ważne jest też codzienne przypominanie sobie celu dla którego walczymy z jakimś zmartwieniem np. jeżeli pracownik ma problem z wykonaniem zdania w pracy, niech przypomni sobie dlaczego daną wykonuje. My, jako ludzie sukcesu nie możemy małym kłopotem przysłaniać sobie celu, dla którego jesteśmy w takim miejscu, w jakim jesteśmy.

W jednej z książek przeczytałam, że aby zjeść całego słonia trzeba go jeść po kawałku, krok po kroju, kęs za kęsem. I ta sama zasada dotyczy nas, w momencie gdy mamy duży problem. Musimy rozebrać ten problem na części pierwsze i po kolei rozwiązywać każdą kolejną część, aż dojdziemy do naszego celu.

Warto pamiętać również o tym, że problemy bardzo często pokazują nam inną ( często lepszą ) drogę i choć z pozoru wydaja nam się takie straszne, w późniejszym okresie przynoszą wiele korzyści.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz