wtorek, 3 września 2013

Zrób to czego się BOISZ


Strach to uczucie, które często nam towarzyszy. A przecież życie w spokoju i harmonii jest takie piękne…

Skoro więc boimy się tego co nieznane, to  najlepszym  rozwiązaniem jest wyjść naprzeciw problemowi. Wiem, że bardzo często dopadają nas w tedy wymówki, ale ona tak naprawdę tylko tuszują problem, który siłą rzeczy gdzieś w nas zawsze jest. Faktem jest, że wiele problemów wynika z naszych przeżyć w dzieciństwie. Jednak, aby pokonać strach powinniśmy ZROBIĆ TO CZEGO SIĘ BOIMY

Dobrym tego przykładem jest sprzedaż, często boimy się odrzucenia i wyśmiania. Wyobrażamy sobie, że człowiek, któremu zaproponujemy coś do kupienia będzie się z nas śmiał przez cały tydzień. Prawa jest taka, że ludzie z natury są egoistami i myślą tylko o sobie. Tak więc nikt, całymi dniami nie będzie myślał o Panu X, który chciał sprzedać sąsiadowi dobrą, ale niepotrzebną mu wiertarkę.

Z moich osobistych doświadczeń wiem że, aby pokonać strach musimy dobrze poznać problem naszego strachu np. jeżeli obawiamy się jakiegoś egzaminu, to przeprowadźmy wywiad z osobą, która dany egzamin ma już za sobą. 

Życie pokazało mi, jak duża jest satysfakcja, gdy pokonamy „przeciwnika”. Kiedyś kiedy realizowałam dany projekt( wiedziałam wtedy, że nie wszystko co robię jest poprawnie) bardzo bałam się odebrać telefonu od jednego z moich mentorów. Przerodziło się to u mnie w taką paranoję, że każdego dnia o określonej godzinie wyłączałam telefon.  Kiedyś jednak  byłam zmuszona do osobistego kontaktu z tym człowiekiem, która ku mojemu zaskoczeniu mnie nie skrytykował, a nawet pochwalił. Od tego momentu strach przed rozmowami z tym człowiekiem minął.

Pamiętajmy, że poznając źródło naszego strachu  możemy mu się wyraźnie przeciwstawić, ważna jest tutaj znajomość siebie, ale to już temat na kolejny post…2 komentarze:

  1. Świetny post, bardzo ciekawy blog :)

    Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do odwiedzenia mojego bloga i do obserwacji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. super post ! :)

    http://kefashionsisters.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń