wtorek, 15 października 2013

Oszczędzanie racionalneJestem ogromną fanką oszczędzania, ale takiego racjonalnego i mądrego.
Życie powinno się celebrować, dlatego też korzystajmy z tego życia, a przy okazji oszczędzajmy. Irracjonalne? Czyżby ?

1.       Jeden grosz mnie nie zbawi- dlatego proponuję codziennie wieczorem wrzucać „resztki” z portfela do skarbonki ( koniecznie nie otwieranej). Nawet nie zauważycie kiedy uzbiera się z tego duża suma.
2.       Ekologia- segregowanie śmieci i oddawanie ich do punktu makulatury. Ja mam w mieszkaniu trzy kartony, w których segreguję śmieci. „Zarobione” w ten sposób pieniądze wkładam do mojej nieotwieranej skarbonki.
3.       Czytam bardzo dużo książek – szkoda by mi było pieniędzy na te książki, dlatego jestem zapisana do 2 wielkich bibliotek, które prawie w pełni zaspokajają moje potrzeby.
4.       Nie zawsze marka to dobra jakość- często jest tak, że płacimy za firmę, możemy mieć produkt za mniejszą cenę o podobnej jakości. Polecam kupowanie ubrać np. w SH, warzywa i owoce od samego źródła produkcji, oraz robienie zakupów z listą i niekupowanie zbyt dużej liczby produktów na raz. I tak nosimy najczęściej ulubione rzeczy, nie zawsze jesteśmy w stanie zjeść wszystko  w terminie.
5.       Co za tym idzie tworzenie samemu kosmetyków- oszczędzasz, jesteś eko, wiesz z czego dany produkt jest zrobiony.


Dalsza część tego postu ukarze się w projekcie  nad, którym obecnie pracuję.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz