środa, 9 października 2013

LokatyDziś pora porozmawiać na odwlekany przez zemnie temat lokat i zabezpieczeń finansowych.

Sama oszczędzam na lokacie, więc moje wiedza to wiedza praktyczna.

Swoją pierwszą lokatę założyłam w wieku 19 lat. Z myślą o tym, żeby nie roztrwonić swoich oszczędności, lokata stale rosnąca, jednak zarobiłam na niej 15 zł. Powinnam się cieszyć, gdyż jest to dochód pasywny, ale liczyłam na kwotę 50 złotych  - troszkę się zawiodłam. Kolejnym minusem był fakt, że w czasie trwania tej lokaty, nie mogłam dopłacić do kwoty początkowej, na co miałam ochotę kilka razy. Jednak po upływie tej lokaty bardzo cieszyłam się z faktu, że posiadam ładną kwotę do zainwestowania. Dzięki temu tak naprawdę moje zyski ( miałam w tedy mniej niż 20 lat) dwa razy się zwiększyły.

Obecnie nadal jestem za prowadzeniem lokaty, gdyż pieniądze w banku są bardziej bezpieczne, niż pieniądze w skarpecie. Obecnie mamy bardzo duży wybór banków.  Jeżeli ktoś nie czuję się na siłach jeżeli chodzi o inwestowanie to lokata jest dla niego bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ponad to jest to bardzo dobry wstęp do naszego zabezpieczenia się na przyszłość. A myślę, że w obecnych czasach związanych z tak niepewną emeryturą własny sposób na późniejsze zabezpieczenie to nasz obywatelski obowiązek.Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasz sukces.